علت روشن نشدن چراغ cng – آموزش cng

علت روشن نشدن چراغ cng اموزش سی ان جی

علت روشن نشدن چراغ cng

گاز cng یکی از کم‌مصرف‌ترین سوخت‌ها است. این سوخت با میزان آلایندگی کمی که دارد به محیط زیست آسیب نمی‌رساند. وسایل نقلیه گاز‌سوز مانند خودرو‌های معمولی به نظر می‌رسند. شما می‌توانید سیستم یک اتومبیل معمولی را برای کار با گاز طبیعی تغییر دهید. خودرو‌های گازسوز مشکلات خود را دارند.

برای مثال ممکن است به هنگام استفاده از خودرو گاز‌سوز چراغ  cng روشن نشود. علت روشن نشدن چراغ cng می‌تواند دلایل زیادی باشد. آشنایی با مشکلات خودرو برای کسی که پشت فرمان می‌نشیند از مسائل ضروری زندگی امروزی است.

تفاوت خودرو گازسوز با خودرو بنزینی

گاز طبیعی سوخت بسیار مناسبی برای استفاده در خودروها محسوب می‌شود. مشخصه‌های آلایندگی و احتراق آن در مقایسه با سایر سوخت‌ها بسیار بهتر است.  با توجه به تفاوت خواص گاز طبیعی با سوخت‌های دیزلی و بنزینی موتورهای دیزلی و بنزینی بدون انجام تغییرات قابلیت استفاده از گاز طبیعی را ندارند.

چرا چراغ cng خودرو روشن نمی شود؟

هنگامی که قصد استفاده از گاز سی ان جی را دارید ممکن است خودرو شما به خوبی کار نکند و یا چراغ سی ان جی خاموش مواجه شوید. علت روشن نشدن چراغ cng  خودرو شما می‌تواند اتصالات برقی سست، خودرو فیوز سوخته و موارد دیگر باشد. به طور کلی دلایل روشن نشدن چراغ سی ان جی را می‌توان موارد زیر دانست.

۱. ایراد در سست بودن پشت سوئیچ cng
۲. سوختن فیوز کیت cng
۳. اشکال در جعبه cng
۴. ایراد در اتصالات برق خودرو

علت روشن نشدن چراغ cng  پژو 405

روشن نشدن چراغ سی ان جی در اکثر خودروهای گازسوز دلایل مشابهی دارد. ممکن است اتصال پشت سوئیچ سی ان جی سست شده باشد و به این دلیل چراغ سی ان جی خودرو روشن نشود. در این حالت سوئیچ مشکل دارد و باید آن را بیرون آورده و تعویض کنید. چراغ سی ان جی ممکن است به خاطر سوختن فیوزی که در کیت سی ان جی وجود دارد روشن نشود و نیاز است که فیوز کیت سی ان جی را تعویض کنید‌.

اشکال در جعبه سی ان جی و اتصالات برق منجر به روشن نشدن چراغ سی ان جی خودرو می‌شود. برای رفع این مشکل باید خودرو را به دست یک تعمیر‌کار بسپارید تا از اتصال درست سیم‌ها اطمینان حاصل نمایید. همچنین از اتصال سیم منبع تغذیه یعنی سیم قرمز به سوئیچ  تبدیل خودرو مطمئن شوید.

حتما بخوانید :

علت روی گاز نرفتن خودرو – اموزش cng

علت روشن نشدن چراغ cng پراید

یکی از خودرو‌هایی که می‌تواند از گاز سی انجی استفاده کند پراید است. در حین استفاده از سیستم گاز پراید ممکن است شاهد چشمک زدن چراغ سی ان جی خودرو پراید باشید. هنگامی که حالت گاز را برای سوخت انتخاب می‌کنید چهار چراغ سبز رنگ وجود دارد که میزان موجودی گاز خودرو شما را نشان می‌دهد. روشن بودن هر یک از این چراغ‌ها به معنی پر بودن یک چهارم مخزن گاز  سی ان جی خودرو پراید است.

اگر گاز خودرو شما رو به اتمام باشد تمامی چراغ‌های سبز خاموش می‌شوند و یک چراغ قرمز روشن خواهد شد. در این حالت چراغ سبز شروع به چشمک زدن می‌کند. علت روشن نشدن چراغ سی ان جی و چشمک زدن چراغ پراید به همراه صدای بوق خبر از اتمام سوخت منبع گازی را می‌دهد. تغییر منبع سوخت از گاز به بنزین راه حل این مشکل است. علت روشن نشدن چراغ CNG  پراید مثل بقیه خودرو‌ها است.

علت روشن نشدن چراغ cng سمند

ایران خودرو بزرگ‌ترین تولید‌کننده خودرو در کشور خودرو‌‌های ترکیبی بنزین و گاز تولید می‌کند. برخی از موتورهای این خودرو‌‌ها با نصب مبدل‌هایی در مسیر سوخت، دوگانه می‌شوند. موتور سمند ef7 یکی از موتور‌هایی است که قابلیت دوگانه سوز بودن را دارد و در این کارخانه روی خودرو سمند نصب می‌شود. در اغلب خودرو‌‌ها ایراد در اتصالات برقی به چراغ،  جعبه مربوط به سی ان جی و فیوز‌ها علت روشن نشدن چراغ cng  است.

مشکلات رایج خودروهای گازسوز

در سال‌های اخیر صنعت خودرو به سمت تولید خودروهای با مصرف سوخت و آلایندگی کم‌تر پیشرفته است. خودرو‌های دوگانه سوز راحتی بیشتر و سوخت ارزان‌تری دارند؛ اما در هنگام استفاده ممکن است با مشکلاتی مانند روی گاز نرفتن خودرو و روشن نشدن چراغ سی ان جی مواجه شوید. برای رفع مشکل می‌بایست علت آن را بیابید.

علت روشن نشدن چراغ cng در خودروها غالباً به اتصالات مربوط می‌شود. آگاهی از سیستم خودرو و آشنایی با قطعات برای شما به‌عنوان یک راننده یا صاحب خودرو باعث می‌شود که هنگام مواجهه با اشکالی در خودرو دچار نگرانی و استرس نشوید.

مقالات مرتبط

نظر شما چیه؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. خوب هس ولی در مورد ای سیو بیشتر بگید

  2. Ef7 دارم چراغ cng چند دقیقه بعد از روشن شدن ماشین خاموش میشه وروی گاز نمیره سنسور اکسیژن عوض کردم بر طرف نشد دوباره همان خطای سنسور را میده لطفا راهنمایی کنید

    1. حتمارله دوبل عوض کن وجنس خوب ایساکو یا الپا بنداز

      1. روآ رو هم بگید دوگانه کاراخانه

  3. سلام وقت بخیر چراغ کار من قطع شد و روی گاز نمی رفت باز کردم وبه یه سیم به اشتباه بکالکتور روی بنزین زدم که یکدفعه دیدم سیم چراغ کوچک داغ شد ودود کرد یه سم جدا از داخل موتربا یه فیوز تکی جدا وصل کردم ولی باز تا به برق وصل میشه سیم داغ میشه راهنمای کنید از برنامه آموزنده عالی شما تشکر میکنم

اطلاعیه مهم

 دوره آموزش نصب سکوئنشیال با شرایط و تخفیف های فوق العاده بزودی رونمایی خواهد شد

شرایط تخفیف و نحوه ثبت نام به زودی اطلاع رسانی خواهد شد 
اطلاعات کامل: 09378962984-09135111364 
گوش به زنگ باشید: ظرفیت ثبت نام در این طرخ ۳۰۰ نفر می باشد و ۱۰۰ نفر اول نیز اولیت اول ما جهت اعطا نمایندگی نصب خواهند بود
close-link