Elementor #14340

cng cylinder

معایب مخازن دست دوم

با گران شدن بنزین، مردم  تمایل  بیشتری به استفاده از سی ان جی برای سوخت خودروهایشان پیدا کردند. علاوه بر خودروهایی که پیش از این نیز امکان استفاده از گاز سی ان جی را داشتند، مالکان خودروهای بنزینی نیز می خواهند گاز را جایگزین بنزین کنند بنابراین لازم است تغییراتی شامل؛ نصب مخزن، کیت مخزن و … را در خودروی خود ایجاد کنند که هزینه نسبتا زیادی را در بر می گیرد، به همین دلیل تقاضای خرید مخزن دست دوم در بازار و خصوصا فضای مجازی افزایش یافته است. افراد بدون آگاهی دست به خرید سیستم ها و مخازن دست دوم می زنند که به دلیل اطلاع نداشتن از مسائل فنی، از لحاظ ایمنی و مالی دچار ضرر و زیان می شوند.

پیش از آنکه اقدام به خرید مخازن دست دوم نمایید نکات زیر را با دقت بخوانید:

در آغاز اولین و مهمترین نکته این است که تا حد امکان از خرید مخازن سی ان جی دست دوم اجتناب کنید زیرا از نظر ایمنی واستاندارد مورد تایید نیست.

اعتبار مخزن

روی بدنه ی مخزن سی ان جی تاریخ تولید و انقضا آن ثبت شده است. حداکثر عمر مخازن پانزده سال است، در صورتی که از تاریخ انقضا مخزن گذشته باشد، مخزن قابل استفاده نخواهد بود و باید به عنوان ضایعات به آهن فروشی ها فروخته شود.

تست هیدرو استاتیک

پس از گذشت پنج سال از تاریخ تولید، مخزن مورد تست هیدرواستاتیک قرار می گیرید تا از ادامه کار آن اطمینان حاصل شود. پس از تست، سریال منحصر به هرمخزن همراه با شماره پلاک خودرویی که مخزن روی آن تعبیه شده است در سامانه سیمفا ثبت می شود و این مخزن قابل نصب روی خودروی دیگری نخواهد بود.

ظاهر مخزن

بررسی عیوب ظاهری مخزن سی ان جی الزامی است زیرا هرگونه زنگ زدگی، تورفتگی یا در معرض آتشسوزی قرار گرفتن، نشانه ی پوسیدگی مخزن است. در چنین مواردی اگر برای گرفتن کارت سوخت گیری به مراکز مجاز مراجعه کنید، دچار مشکل خواهید شد.

مقالات مرتبط

7gam

گام اول: در گام اول یک به یک انواع کیت های دوگانه سوز فابریک نصب شده روی محصولات ایران خودرو، سایپا، زامیاد، مزدا و سایر…

نظر شما چیه؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. یکی از بی نظیر ترین دوره ها دوره های است که جناب مهندس کابلی تدارک دیدن و بنظر بنده کسانیکه در زمینه cnjفعالیت دارند میتونن استفاده کنن سپاس از جناب کابلی