نحوه شستشوی رگلاتور گاز ماشین

شستشوی رگلاتور گاز ماشین

یک رگلاتور گاز ماشین، وسیله نقلیه شما را صاف و بدون هرز نگه می‌دارد. اگر می‌خواهید وسیله نقلیه شما بدون فشار گاز کثیف کار کند، باید شستشوی رگلاتور گاز ماشین را درست و به موقع انجام دهید. کثیفی رگلاتور گاز ماشین می‌تواند باعث انسداد یا گرفتگی شود. علاوه بر این، یک رگلاتور گاز کثیف می‌تواند باعث شود که با گذشت زمان پول زیادی برای آن خرج کنید. یک رگلاتور گاز ماشین نه تنها بر عملکرد خودرو تأثیر می‌گذارد، بلکه ممکن است خسارات زیادی را نیز به همراه داشته باشد.

رگلاتور گاز ماشین چیست و چگونه کار می کند؟

 رگلاتور گاز ماشین دستگاهی در موتور است که فشار سوخت مناسب را در خودروی شما حفظ می‌کند. پمپ بنزین تا جایی که می‌تواند فشار سوخت را ارسال می‌کند تا از عرضه ثابت سوخت اطمینان حاصل کند. اما این فشار بالا همیشه مورد نیاز نیست. اینجاست که رگلاتور گاز ماشین وارد می‌شود و به عنوان یک بلوک برای کاهش فشار ایجاد شده توسط پمپ بنزین عمل می‌کند. این کاهش فشار باعث ایجاد فشار سوخت ثابتی می‌شود که موتور به آن نیاز دارد.

 رگلاتور گاز ماشین دارای دو طرف است – یک طرف فشار را از ریل سوخت وارد آن می‌شود و طرف دیگر فشار را از مجرای ورودی دریافت می‌کند. دارای یک سوپاپ بای پس است که در صورت لزوم باز و بسته می شود تا فشار سوخت مناسب را حتی در هنگام تغییرات شدید حفظ کند.

علائم رگلاتور گاز ماشین بد چیست؟

رگلاتور گاز ماشین همان‌طور که گفته شد، یکی از بخش‌های تنظیمی مهم است که درستی کار آن از ارزش بالایی دارد و اگر دارای مشکل شود، باید با شستشوی رگلاتور گاز ماشین یا روش‌های دیگر، برطرف گردد. در اینجا رایج‌ترین علائم یک رگولاتور بد فشار سوخت آورده شده است.

عملکرد ضعیف موتور

 هنگامی که رگلاتور گاز ماشین بد دارید، متوجه کاهش عملکرد موتور خواهید شد. یک رگلاتور گاز ماشین بد می‌تواند فشار سوخت را کاهش دهد و موتور را از کار بیندازد، به سختی روشن شود و کار کند. همچنین باعث می‌شود موتور به طور مکرر روشن شود و همچنین شتاب ضعیفی داشته باشد.

موتور معکوس

یکی از اولین علائمی که وقتی رگلاتور گاز ماشین معیوب دارید متوجه می‌شوید، این است که موتور معکوس می‌شود. صدای بلندی می‌شنوید که ممکن است در هنگام وقوع آن مانند تیراندازی به نظر برسد. معمولاً هنگام شتاب گیری شنیده می‌شود؛ زیرا گاز نسوخته در سیستم اگزوز شروع به سوختن می‌کند.

اگزوز مشکی از لوله اگزوز

 یکی از قوی‌ترین علائم بصری یک تنظیم کننده بد فشار سوخت، دود سیاهی است که از لوله اگزوز شما می‌آید. این نشانگر این است که موتور شما بیش از حد سوخت می‌سوزاند و ماشین شما غنی کار می‌کند.

چگونه یک تنظیم کننده فشار سوخت ناپاک را تشخیص دهیم؟

 یک رگلاتور گاز ماشین اطمینان حاصل می‌کند که وسیله نقلیه شما سوخت 100٪ کارآمد را دریافت می‌کند. آیا تا به حال فکر کرده‌اید که شستشوی رگلاتور گاز ماشین چگونه انجام می‌شود؟

 خوب، مسائل خاصی وجود دارد که رگلاتور گاز ماشین بد را نشان می‌دهد و زمانی که نیاز است که رگلاتور گاز ماشین به تمیز کردن داشته باشد. برای شناسایی این مسائل، باید مقایسه کنید که رگلاتور گاز ماشین چگونه کار می‌کند. بررسی کنید که آیا وسیله نقلیه شما چنین مشکلاتی را ایجاد می‌کند یا خیر.

  • یک رگلاتور گاز ماشین ناپاک، کارایی سوخت خودروی شما را مختل می‌کند.
  • یک رگلاتور گاز ماشین کثیف صداها و لرزش‌های غیرعادی ایجاد می‌کند. با این حال، ایجاد صداهای خفیف طبیعی در نظر گرفته می‌شود. اما اگر رگلاتور گاز ماشین شما پر از آشغال باشد، صدای تحریک کننده بیشتری ایجاد می‌کند.
  • موتور وسیله نقلیه شما شروع خوبی نخواهد داشت.
  • یک رگلاتور گاز ماشین ناپاک شتاب ضعیف‌تر را ایجاد می‌کند. این باعث می‌شود خودروی شما مقدار بیشتری سوخت مصرف کند. در نتیجه باید پول بیشتری صرف سوخت شود.
  • اگر رگلاتور گاز ماشین را تمیز نکنید، می‌تواند نشت گاز ایجاد کند. اگر متوجه چکیدن سوخت شدید، ممکن است ناشی از رگولاتور کثیف باشد.

مهم : پكيج تعميرات و سرويس رگلاتور در سایت آموزش cng 

نحوه شستشوی رگلاتور گاز ماشین

بسیار مهم است که شستشوی رگلاتور گاز ماشین را به درستی انجام دهید. هر گونه گام اشتباه می‌تواند باعث بسته شدن رگلاتور گاز ماشین شما شود. در اینجا تمام دستورالعمل های رویه را گام به گام دریافت خواهید کرد.

 مرحله 1

ابتدا باید سیستم برق را جدا کنید. برای این کار می‌توانید کابل باتری را به طور کامل جدا کنید. جدا کردن این کابل باتری سیستم سوخت خودروی شما را متعادل می‌کند. شما نمی‌توانید از این مرحله اجتناب کنید؛ زیرا باعث ایجاد فشار برای سوختن سرپ و آسیب می‌شود.

گام 2

در مرحله بعد، شما باید درپوش بنزین در باک بنزین را از وسیله نقلیه خود جدا کنید. این مرحله از ایجاد فشار اضافی جلوگیری می‌کند.

مرحله 3

اکنون چیزی که شما را نگران می‌کند فشار اضافی انژکتور سوخت است. پس از رها کردن آن، باید شیلنگ خلأ را پیدا کرده و آن را از خطوط سوخت جدا کنید. این مرحله روند بعدی را آسان و ایمن می‌کند.

مرحله 4

بعد، شما باید براکت نگهدارنده رگولاتور را جدا کنید. عموماً این براکت‌ها با پیچ و گیره آب‌بندی می‌شوند. می‌توانید از ابزارهای مفیدی برای جدا کردن پیچ‌ها استفاده کنید. می‌توانید از استپ با دستان خود نیز استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از مقداری پارچه برای جلوگیری از لغزنده شدن ریل‌های سوخت استفاده کنید.

مرحله 5

 هنگامی که رگولاتور را از ریل سوخت جدا کردید، حلقه O را دور بریزید. اگر تنظیم‌کننده فشار سوخت شما کثیف باشد، حلقه O می‌تواند بسیار کثیف به نظر برسد.

مرحله 6

اکنون، این زمان نهایی برای پاک‌سازی است. برای تمیز کردن قطعات باید تمام قطعات را جدا کرده و تمیز کنید. برای تمیز کردن بهتر، می‌توانید یک تکه پارچه نرم و مرتب بردارید. پس از انجام تمام پاک‌سازی، بررسی نهایی را انجام دهید که آیا باقیمانده‌ای باقی‌مانده است یا خیر.

مرحله 7

 در آخر باید همه چیز را جمع کنید و رگولاتور را در جای خودش قرار دهید. هنگام جدا کردن قطعات تنظیم کننده فشار سوخت می‌توانید همان فرایندی را که ذکر کردید معکوس کنید.

حتما بخوانید :

علت بهم خوردن تنظیم رگلاتور گاز cng

آیا شستشوی رگولاتور گاز ماشین مهم است؟

با توجه به مشکلات ناشی از رگلاتور گاز ماشین، تمیز نگه داشتن آن از اهمیت بالایی برخوردار است و دلایل حایز اهمیتی نیز وجود دارد که چرا باید رگولاتور فشار سوخت تمیز باشد. وظیفه اصلی تنظیم کننده فشار سوخت، تنظیم فشار سوخت در هر زمان است. تمیز کردن آن دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد و فشار ثابتی را در طول سفر حفظ می‌شود. وقتی شستشوی رگلاتور گاز ماشین به خوبی انجام شود، تا زمانی که مشکل دیگری در خودروی شما وجود نداشته باشد، موتور شما به خوبی کار می‌کند.

مقالات مرتبط

نظر شما چیه؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *