اگر ماشینم خراب شد کجا نبرم

برای هر یک از ما این سوال پیش آمده است که اگر خودروی دوگانه سوزم خراب شد، بایستی به کجا مراجعه کنم؟

قطعا جواب شما این است که برای تعمیرات خودروهای دوگانه سوز باید به تعمیرگاه های مجاز مراجعه کنید. معمولا تعمیرگاه های مجاز تخصص و اطلاعات کافی برای برطرف کردن ایراد خودروی شما دارند وعمدتا تعویض کار نیستند. اما اگر برای تعمیر خودرو به تعمیرگاهی رفتید که علی رغم اینکه مجوز گرفته و مجاز است اما تخصص های کافی را ندارد و بلافاصله می خواهد تعویض کار شود. به جای اینکه مشکل را رفع کند، صورت مسئله را پاک می کند که متاسفانه در بعضی از شهرها، چنین افرادی که تخصص و دانش کافی ندارند، به هر شیوه ای مجوز گرفته اند، اما به هیچ عنوان این افراد رو پیشنهاد نمی کنم. اگر شخص دیگری در نزدیکی شما است که تعمیرکار و متخصص است و از رفتارش متوجه می شوید که حرفه ای عمل می کند، به او مراجعه کنید. چون در این شغل کسی که عنوان مجاز بودن و عنوان متخصص بودن را دریافت می کند، بایستی به پیچ و خم های کار واقف باشد، تخصص، دانش فنی و مهارتی داشته باشد که تعمیرکار برای انجام تعمیرات خودرو به آن نیاز دارد. در حال حاضر به جرات می توانم بگویم ۷۰ یا۸۰ درصد قطعات بی دلیل از روی خودرو ها باز و تعویض می شوند. که تخصص نداشتن تعمیرکار باعث این موضوع و تعویض زود هنگام قطعات خودرو می شود. اگر در یک کارگاه مجاز کاری برای مشتری انجام شود که هر تعمیرکار تازه کاری می تواند آن کار را انجام دهد، باید بدانند که شناخت چند قطعه و تعویض کارشدن هنر نیست. هنر این است که تعمیرکار از اطلاعات تئوری استفاده می کند، ایراد را تشخیص می دهد و با تکیه بر اطلاعات تجربی اش عیب خودرو را به طور اصولی اصلاح کند. در بیشتر کارگاه ها زمانی که با عیوب خودروی دوگانه سوز فابریک مواجه می شوند با اینکه برخی از قطعات خودرو کیفیت لازم برای عمر طولانی دارند، اما به دلیل اینکه تعمیرکار ایراد را نمی شناسد و در تشخیص ایراد مشکل دارد، برای راحتی کار خود، قطعات اصلی مثل ایسیو و رگلاتور را تعویض می کند و حتی سیستم خودرو را دستی یا از مدار خارج می کند. در صورتی که با داشتن تخصص، تشخیص درست عیب و با دقت عمل می تواند عیوب را برطرف کند و نیازی به جایگزین کردن قطعه و تحمیل هزینه ی اضافی و غیرمنصفانه برای مشتری نخواهد بود.

تعمیرکاری که می خواهد عنوان متخصص را به خود اختصاص دهد، کارگاهی که عنوان کارگاه مجاز را دارد؛ بایستی روی خودش سرمایه گذاری کند، دانش کسب کند، تجربه کند تا در این زمینه به مهارت یک تعمیرکار حرفه ای برسد و برای رفع مشکل، تعویض کار نباشد، بلکه راه کار مشخصی ارائه دهد. در غیر اینصورت مشتری حق انتخاب دارد تا برای دریافت خدمات بهتر به کارگاه مجاز و متخصص رقیب مراجعه کند که دانش و مهارت کافی برای جلب رضایت مشتری دارد و فقط به فکر گرفتن اجرت بیشتر از مشتری نیست بلکه به دنبال بهترین راه کار حرفه ای برای رفع نیاز مشتری است. پس بهتر است هر چه زودتر به فکر سرمایه گذاری رو خودتان باشید و با افزایش دانش و مهارت خود درجایگاه یک تعمیرکار متخصص و حرفه ای به مشتریانتان خدمت کنید.

مقالات مرتبط

7gam

گام اول: در گام اول یک به یک انواع کیت های دوگانه سوز فابریک نصب شده روی محصولات ایران خودرو، سایپا، زامیاد، مزدا و سایر…

نظر شما چیه؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.